Den dvacátý. Dnešní první cílem je chata Aigert, kde se udobří počasí a my s dobrou náladou pokračujeme dál. Kungsleden.

02.01.2023

Balíme věci v suchu, můj stan přes noc skoro proschnul, holky mají vše mokré. Naším prvním cílem je chata Aigert, která je vzdálená cca 7 km. Stoupáme po promočené cestě, brodíme se bahnem, přeskakujeme potok


Aigert, škoda, že jsme netušily, že je tak krásným místem, mohly jsme zůstat zde

Těsně před chatou se počasí udobří a najednou se před námi otevřou nádherné výhledy. U chaty už je slunečno. Ubytování a místo je nádherné, škoda, že jsme to nevěděly dříve. Stejně by bylo plno, pokud chce člověk přespat, musí si předem zavolat, zda mají volná místa. Od Aigertu pokračuje dál, povrch je mokrý, místy písčitý. Jde se příjemně, i když stále stoupáme.

Dnešek se jde sám od sebe.

Svačinku si dáváme u nouzové chaty, kolem ní jsou jen kameny. By mě zajímalo, kde si průvodce představoval, že se dají rozdělat stany? Rozhodujeme se, že nocovat budeme u další chaty a doufáme, že povrch bude pro stany přívětivější. Je, kolem je stádo sobů, krásné výhledy, potůček. Zůstáváme tady, u Vuometjakke Rastskydd.